طراحی آرم مجموعه اوپال ایرانیان طراحی آرم مجموعه اوپال ایرانیان طراحی آرم مجموعه اوپال ایرانیان طراحی آرم مجموعه اوپال ایرانیان ColorUsed Logo

طراحی آرم مجموعه اوپال ایرانیان

زمینه فعالیت:
صنایع سنگ
نام شرکت:
اوپال ایرانیان
نوع لوگو:
شرکتی
رنگ های استفاده شده

توضیحات

صنایع سنگ اوپال ایرانیان یک شرکت بین‌المللی است که دارای یکی از بزرگترین کارخانه‌های تولید انواع سنگ طبیعی در استان اصفهان می‌باشد. تنوع در ترکیب رنگ‌ها، دانسیته حرارتی بالا بدون تغییر شکل، سازگاری با محیط زیست و عایق صوتی، حرارتی و نسوز تا ۱۴۰۰ درجه، از مهمترین ویژگی‌های محصولات اوپال می‌باشد. تولید سنگ‌های لوکس از مهمترین ویژگی‌های خط فکری این شرکت می باشد و صادرات محصولات عمدتاً به کشور ترکیه صورت می‌گیرد. مدیران این برند با درخواست طراحی هویت برند و خلق لوگویی که امکان CNC شدن روی سنگ را داشته باشد و مناسب یک برند لوکس بین‌المللی باشد، طراحی هویت برند خود را به طراحان آژانس بمان ارجاع دادند.

با توجه به اینکه محصولات صنایع سنگ اوپال جزو محصولات فاخر بشمار میرود، در طراحی لوگوی این شرکت از رنگ بژ-طلایی‌ استفاده شد که رنگی لوکس، ارزشمند، نیرومند و نشانگر شهرت، اعتبار، برتری و عظمت است. همچنین رنگ سیاه به عنوان رنگ مکمل رنگ اصلی انتخاب شد که یک رنگ مدرن، پیچیده، نشان‌دهنده‌ی اصالت و جذابیت است و عموماً برای برندهای لوکس و پرستیژ استفاده می‌شود.

در طراحی هندسی لوگوی این برند از نماد تاج و گل لوتوس الهام گرفته شده است. تاج، نماد برتری و قدرت است و گل لوتوس هم در بسیاری از فرهنگ‌ها به عنوان نماد جاودانگی، تقدس و ارزشمندی شناخته می‌شود. همه‌ی این ویژگی‌ها، دقیقاً متناسب با شخصیت برند سنگ اوپال ایرانیان هستند که قصد دارد خود را به عنوان بک برند فاخر و برتر بین‌المللی معرفی نماید.

 طراحی لوگوی شرکت اوپال ایرانیان با رعایت کامل فواصل و ضخامت‌ها و مبتنی بر یک ساختار مهندسی انجام شده است. این ساختار مهندسی، نمادی از نظم، دقت و کیفیت است و در ذهن مخاطب اعتماد‌سازی می‌کند و آن را چشم‌نواز‌تر و قابل‌اعتماد‌تر می‌نماید.

نمونه لوگوهای مشابه