طراحی لوگو مجموعه باکوینا

زمینه فعالیت:
کریپتوکارنسی
نام شرکت:
باکوینا
نوع لوگو:
شرکتی

توضیحات

برند باکوینا (BACOINA) متعلق به یک استارتاپ فین‌تک درحوزه کریپتوکارنسی است. مدیران این برند با انگیزه‌ی رسیدن به رهبری بازار کریپتوکارنسی در ایران، کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کرده‌اند و قصد ارائه خدمات و امکانات صرافی‌های خارج از کشور به مشتریان ایرانی را دارند. به چالش کشیدن بازار و هوشمندی از ویژگی‌هایی بود که کارفرما علاقه داشت در هویت و لوگوی طراحی‌شده، منعکس شود.

کارشناسان دپارتمان آرمکده آژانس بمان در مورد رنگ لوگوی این برند، به تبیین رنگ طلایی رسیدند. این رنگ نماد اول بودن، انحصار، خلاقیت، شرافت، شور و نشاط است. همه‌ی این ویژگی‌ها همان‌ مواردی است که مدیران برند هم روی آنها تأکید داشتند. در طراحی ساختمان کلی لوگوی این برند از ساختار مونوگرام (حرف B که حرف اول نام برند می‌باشد)، استفاده شده است. شاید مخاطب در لحظه‌ی اول مشاهده‌ی لوگو، متوجه این موضوع نشود ولی بعد از لحظاتی تفکر می‌تواند به سادگی به این موضوع پی ببرد. همین تجربه‌ی ذهنی جالب، زمینه‌ی ماندگاری بیشتر نام لوگو در ذهن مخاطب را فراهم خواهد کرد.

از طرف دیگر در فضای منفی حرف B، حرف C در مرکز لوگو قرار گرفته است که از واژه‌ی COIN‌‌ به معنای سکه گرفته شده است. ضمن اینکه کل لوگو هم در مجموع، مشابهت زیادی با شکل یک سکه دارد و از این جهت، اشاره‌ی دیگری به مفهوم سکه در این لوگو وجود دارد. استفاده از دو نیم‌خط عمودی در بالا و پایین این لوگو هم برای ایجاد یکپارچگی بیشتر با رمزارز‌های مختلف و انتقال ذهن مخاطب به مفهوم رمز‌ارز است. همانطور که می دانید در نماد بسیاری از رمزارز‌ها از دو نیم‌خط عمودی استفاده می‌شود.