طراحی آرم مجموعه ایرسا طراحی آرم مجموعه ایرسا طراحی آرم مجموعه ایرسا طراحی آرم مجموعه ایرسا ColorUsed Logo

طراحی آرم مجموعه ایرسا

زمینه فعالیت:
ایرسا
نام شرکت:
آسانسور و بالابر
نوع لوگو:
شرکتی
رنگ های استفاده شده

توضیحات

برند ایرسا (IRSA) برندی برای نصب، بهره‌برداری از آسانسور و فروش قطعات آن است که صفر تا صد خدمات آسانسور از فرآیند طراحی و نصب تا تأیید ایمنی، خدمات پس از فروش و نگهداری را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. مدیران این برند با درخواست طراحی هویت برند و لوگویی متمایز از دیگر برندهای صنف خود که معمولاً از فلش‌های عمودی رو به بالا و پایین استفاده می‌کنند، به آژانس بمان رجوع کردند.

کارشناسان دپارتمان آرمکده آژانس بمان، از رنگ آبی برای طراحی لوگوی این برند استفاده نموده‌اند. آبی، رنگ اطمینان، صداقت و ثبات است و همچنین طبق مطالعات مختلف، محبوب‌ترین رنگ در بین مردم جهان است. مفاهیم اطمینان، صداقت و ثبات، دقیقاً همان مفاهیمی هستند که مصرف‌کنندگان از یک آسانسور با کیفیت انتظار دارند. بنابراین استفاده از رنگ آبی می‌تواند تأثیر روانشناختی مناسبی روی مشتریان ایرسا بگذارد.

طرح اصلی لوگوی برند ایرسا از حرف I که حرف اول نام برند است، الهام گرفته شده است. شاید مخاطب در نگاه اول به این موضوع پی نبرد ولی با کمی دقت و تفکر می‌تواند این نکته را در ساختمان لوگوی ایرسا کشف نماید. بدون شک شیرینی و جذابیت این کشف و لحظاتی که ذهن درگیر این فرآیند بوده است، تأثیر مثبت خود را بر روی باقی ماندن نام برند در ذهن مخاطب خواهد گذاشت. همچنین طراحی این نشان به نحوی انجام شده است که برش‌های افقی موجود در آن تداعی‌کننده‌ی طبقات مختلف باشد. دو فلش موجود در بالا و پایین نشان، اشاره‌ای به جهات حرکت آسانسور به سمت بالا و پایین دارند. با این ابتکار، ضمن اینکه از به کار بردن فلش‌های تکراری که در سایر لوگوهای صنف آسانسور استفاده می‌شود، اجتناب شده است نوعی یکپارچگی با آنها هم به ذهن مخاطب رسانده می‌شود.

 

نمونه لوگوهای مشابه

طراحی آرم مجموعه Shan
طراحی آرم مجموعه Shan
0
طراحی آرم مجموعه آراد آرپانت
طراحی آرم مجموعه آراد آرپانت
0
طراحی آرم مجموعه rabin
طراحی آرم مجموعه rabin
0
طراحی آرم فست فود چیتاوا
طراحی آرم فست فود چیتاوا
0