طراحی لوگو مجموعه پیام تندرستی

زمینه فعالیت:
کلینیک ترک اعتیاد
نام شرکت:
پیام تندرستی
نوع لوگو:
شرکتی

توضیحات

کلینیک پیام تندرستی (Payam Tandorosti) یک مرکز ترک اعتیاد، روانشناسی و روانپزشکی می‌باشد که توسط دکتر مسعود جوادی اداره می‌شود. مدیران این کلینیک با انگیزه‌ی طراحی لوگو به کارشناسان آژانس برند سازی بمان در دپارتمان آرمکده مراجعه نمودند و درخواست داشتند که در طراحی آن به مفاهیمی مانند اعتماد، سادگی، جدیت، آرامش‌بخشی، کار حرفه‌ای و آکادمیک، کیفیت بالا و خدمات سطح بالا توجه شود.

با توجه به اینکه نام این برند در زبان انگلیسی با حرف P شروع می‌شود و از طرف دیگر عبارت کلینیک روانشناسی (PSYCHOLOGY CLINIC) هم که در زیر نام کلینیک نوشته می‌شود، با حرف P شروع می‌شود استفاده از این حرف در دستور کار کارشناسان مهندسی لوگو در آرمکده قرار گرفت و کمک گرفتن از تکنیک مونوگرام، بسیار مناسب تشخیص داده شد. در گام بعد برای اشاره به حیطه کاری برند پیام تندرستی از نماد برگ استفاده شده است، برگ نماد زندگی، تازگی، سلامتی و طول عمر است. به کمک اصول مهندسی لوگو، این دو عنصر به نحوی به هم آمیخته شده‌اند که حضور هر دو در لوگو به خوبی احساس شود.

در این نشان از رنگ سبز و آبی به عنوان دو رنگ اصلی استفاده شده است. آبی روشن به عنوان یک رنگ آرامش‌بخش شناخته شده و بیشتر به عنوان نماد صداقت، اعتماد، وفاداری و حقیقت در نظر گرفته می‌شود. رنگ سبز رنگ طبیعت، رشد، زندگی و تجدید حیات است که مشتریان پیام تندرستی به دنبال آن هستند. در بخش پایین لوگو از رنگ آبی استفاده شده است که به این معناست که اساس کار کلینیک پیام تندرستی بر اعتماد و صداقت است و در بخش جلوی لوگو هم از رنگ سبز استفاده شده است که معنای حرکت به سمت تجدید حیات و رسیدن به سلامتی مجدد را به مخاطبان خاص این کلینیک منتقل می‌کند.

نکته آخر اینکه رنگ آبی تیره نماد دانش، جدیت و قدرت است به همین دلیل رنگ لوگو در بخش‌های مرکزی خود، به آبی ‌تیره می‌گراید تا مفهوم علمی و آکادمیک بودن فعالیت‌های کلینیک را تداعی کند.

از اینجا شروع کنید