گروه طراحان آرمکده

چگونه می‌توان از لوگو A برای ایجاد آرم استفاده کرد؟

آنچه در این مقاله می خوانید

لوگوی حروفی(لوگو A)، که به آن آرم نویس (LetterMark) نیز گفته می‌شود، اساسا نوعی امضاء و یا آرم شرکت است، اما هدف آن‌ این است که به عنوان لوگو یا برند شرکت، شما را به دنیا معرفی کند.

لوگوهای حروفی به‌طور معمول براساس نام شرکت طراحی می‌شوند. اگر شرکت شما "آذرخش" نام دارد، لوگوی شما ممکن است تداعی کننده‌ی یک A و یا حرف A به صورت ترکیب با المان‌های دیگر باشد.

فراخوان طراحی لوگو

به‌غیر از انتخاب طراحی خاص برای حرف مورد نظر که متناسب با زیبایی‌شناسی شما و پیام شما است، استفاده از آن حرف به تنهایی بیان کننده‌ی طرح ویژه‌ی برند شما نیز می‌تواند باشد، برای نمونه نامی که در بالا به آن اشاره شد، خودِ حرف A در لوگو، امکان طراحی‌های خلاقانه‌ی بسیاری را فراهم می‌کند. حرف A به راحتی با کمی خلاقیت می‌تواند به تصویری از یک لوگو تبدیل شود.

پس بیایید نگاهی بیندازیم به این که چگونه حرف A در لوگو می‌تواند برای شرکت شما همچون سفیر نشان تجاری‌ای باشد که هرگز فراموش نخواهد شد.

طراحی لوگو A 

خُب، حال وقت آن رسیده که با حرف A یک لوگو بسازید، اما در مورد تایپوگرافی خود مطمئن نیستید. خیلی پُر زرق و برق است؟ خیلی ساده است؟

طراح برتر، مایکل ایان کی، می‌گوید: "طراح گرافیکی سعی می‌کند مطمئن شود که تایپوگرافی با برند مورد نظر سازگار است.". اگر همین حرف را به عنوان راهنمای اصلی خود فرض کنید، پس فضای زیادی برای تنوع دادن به لوگو وجود دارد.

باید به شکلی حرف A را تغییر دهیم که مشابه سازوکار شرکت باشد. چنین طراحی باید روی دو سطح کار کند: هم به عنوان خود حرف و هم به عنوان یک تصویر بدون اینکه سبب کم‌رنگ شدن و یا مخدوش شدن حرف A در لوگو شود. 

هر چه باشد، می‌خواهید به روشنی با هویت کاری که دارید ارتباط برقرار کنید، و اگر آرم نویسه‌های شما بیش از حد شبیه تصاویر واقعی باشند، لوگوی شما می‌تواند خیلی زود با کلی نقص و ایراد همراه شود. درعوض، اگر حرف A بیش از حد ساده و دور از جذابیت باشد، تاثیر بصری زیادی هم نخواهد داشت.

فراخوان طراحی لوگو

پس چگونه باید لوگویی خوب از حرف A طراحی کرد؟

همان طور که قبلا در مثال آذرخش نشان ‌داده شد، طراحی لوگو برای نشان دادن تصویر برند می‌تواند در نهایت نتیجه‌ی خیلی خوبی به همراه داشته باشد. این موضوع مستلزم کمی تفکر برای کنار هم گذاشتن جزئیات لوگو است که در چندین سطح نیاز به کار طراحی دارد، همچون هر حروفی که با جزئیات خود نوشته می‌شود.

دقت کنید که بیش از اندازه از حرف A منحرف نشوید تا مبادا به نقطه‌ای برسید که هیچ ارتباطی بین حرف A و نام برند وجود نداشته باشد. برای مثال حرف A در لوگو می‌تواند شبیه دو دست به نظر رسد. این کار را می توان با تعداد عناصر اندکی، یا به عبارت دیگر، ساده نگه داشتن لوگوی حرف A به دست آورد!

روش دیگر نگاه کردن به فضای خنثی درون لوگو است. ایجاد لوگو با فضای خنثی می‌تواند به شما اجازه دهد از آن فضا برای به تصویر کشیدن بهتر خود لوگو استفاده کنید. فضای خنثی در حرف A می تواند ساده باشد، مانند شکل اصلی در وسط حرف A، برای مثال، می‌توان از آن به عنوان نماد ستاره‌ای یا هر چیز مشابه‌ای استفاده کرد.

فضای خنثی نیز می‌تواند برای تعریف حرف A هم مورد استفاده قرار گیرد، می‌تواند به آن کمک کند تا شکل مخصوص به خود را بگیرد، مانند این لوگو از حرف A که به شکل هرم به کار گرفته شده است.

اگر نگاهی به شیوه‌ای که خود آرم نویس ایجاد می‌کند بیاندازیم، می‌تواند به خاص‌تر شدن آن کمک و آن را منحصر‌به‌فرد، مناسب و به یاد ماندنی سازد. طرح لوگو باید بیانگر شرح ماموریت شما و طرز کسب‌وکارتان باشد، و در واقع خدماتی که ارائه می‌کنید را می‌توانید در لوگوی خود نمایش دهید، مانند این آرم‌نویس از حرف A برای شرکتی هواپیمایی.

فراخوان طراحی لوگو

البته، اگر بخواهید مسیری سنتی را در پیش بگیرید، حرف A به تنهایی و با همین ساختار خود لوگویی است که به خوبی می‌تواند حکم امضای شرکت شما را داشته باشد و همچون بنر و یا علامتی بسیار خوب عمل کند. حرف A به تنهایی هم، با وقار به نظر می‌رسد و با کمی دقت در انتخاب‌ رنگ‌ها و طراحی حرف A، مجبور نیستید زیاد خود را درگیر لوگوی حرف A کنید.

همچنین می‌توانید از فونت‌های دست‌نوشته برای برجسته‌تر کردن لوگو استفاده کنید. طرحی را بکشید که دوست دارید، روی آن کار کنید و تغییرات را بالا و پایین کنید تا زمانی که از لوگویی که طراحی کرده‌اید رضایت داشته باشید. به عنوان پایهی لوگوی خود، از طرح‌های آماده هم می‌توانید استفاده کنید و با کم و زیاد کردن خطوط طرح مورد نظر خودتان را بسازید.

اشتراک گذاری:

  نظرات

نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر