گروه طراحان آرمکده

بررسی تاریخچه لوگوی Kodak

آنچه در این مقاله می خوانید

آیا می دانید لوگوی Kodak بر چه اساسی طراحی شده است؟ تاریخچه لوگوی Kodak به چه صورتی است؟ در این مقاله ضمن معرفی این برند سعی می کنیم در خصوص تاریخچه لوگوی Kodak بیشتر صحبت کنیم و انواع طرح بندی های مختلفی که برای این برند دیده می شود را مورد بررسی قرار دهیم.

بررسی تاریخچه لوگوی kodak

طرح های اولیه لوگوی Kodak

کداک در آوریل سال 1880 تاسیس شده است. در واقع جورج ایستمن طبقه سوم یک ساختمان را در نیویورک اجاره کرده بود و در آن زمان شروع به ساخت صفحات دوربین عکاسی برای فروش نموده داشت. 

او در ابتدا یک موتور دست دوم خریداری نمود. کلمه کداک برای اولین بار در سال 1888 به عنوان یک علامت تجاری ثبت شد. حرف k به کار رفته در این لوگو محبوب ایستمن بود و به نوبه خود حرف k را نشان از قدرت خود می دانست. 

او سعی کرد کلمه ای پیدا کند که در آن از حرف k استفاده شده باشد به طوری که ابتدا و انتهای آن به k ختم شود به این ترتیب کلمه Kodak را انتخاب کرد.

اولین طراحی لوگوی Kodak به صورت یک دایره به رنگ سیاه و با پس زمینه سفید بود که حروف کودک در ان نوشته شده بود. این طرح به نوبه خود دارای جلوه ویژه ای بود درون این دایره از یک حرف K ، E و C استفاده شده بود به طوری که حرف k بزرگتر از دو حرف دیگر دیده می شود و بسیار جالب بود. 

این لوگو به سال 1907 باز می گردد. در نظر داشته باشید که به طور کلی در طراحی لوگوی Kodak این ایده از یک طراح نیویورکی فراهم شد و البته آنطور که باید دارای جلوه و افکت های مشخص نبود.

در سال 1935 شاهد یک طرح دیگر از لوگوی Kodak بودیم به طوری که از کلمه کداک با رنگ قرمز در آن استفاده شده بود و درون یک کادر زرد رنگ با حاشیه سیاه قرار داشت.

بررسی تاریخچه لوگوی kodak

 این طرح به نوبه خود زیبا و خاص محسوب می شود و با گزینه قبل فرق داشت در این طرح خبری از شکل گرد نبود.

در سال 1960 لوگوی Kodak به صورت یک سکوی شیبدار طراحی شد که به پس زمینه زرد همراه بود و درون آن از کلمه کداک استفاده شده بود که در این طرح نیز شاهد دو رنگ زرد و قرمز بودیم. 

در نظر داشته باشید که این طرح به نوبه خود دارای ایده ای جالب بود البته در بخش بالایی لوگوی Kodak نیز شاهد یک برش طوسی رنگ بودیم که به صورت سایه دار طراحی شده بود.

به طور کلی موسس این برند معتقد بود که رنگ زرد و قرمز به همراه حرف k باید در تمامی طرح های لوگوی Kodak دیده شود.

لوگوی Kodak نسخه تکمیلی

در سال 1971 مدل دیگری از لوگوی Kodak طراحی شد که به صورت یک مربع به رنگ زرد بود که درون آن یک باکس قرمز رنگ استفاده شده بود که در داخل آن از کلمه کداک استفاده شده بود. 

این طرح به نوبه خود با آنچه به الان در خصوص لوگوی Kodak دیده می شد فرق داشت البته کادر درونی این لوگو نیز دارای یک سری خطوط خاص بود.

در سال 1987 نیز دقیقاً همین طرح مجدداً رونمایی شد و شاید تنها تفاوت با مدل قبلی بر روی نوع نوشتاری کداک بود البته این تغییر اصلاً با چشم قابل رویت نیست.

در سال 1990 موسس این برند دیگر نخواست از رنگ زرد استفاده نماید و برای همیشه خواست که این رنگ ار لوگوی Kodak حذف شود و طراحی حرفه ای استخدام نمود تا بتواند همه چیز را آنطور که در ذهنش است کنترل نماید .

بررسی تاریخچه لوگوی kodak

به این ترتیب رنگ زرد به همراه آیتم های کادر بندی از لوگوی Kodak حذف شد و شاهد یک نوشته قرمز رنگ با فونت تخت برای لوگوی Kodak بودیم که از زیبایی خاصی برخوردار نبود اما همان چیزی بود که در ذهن موسس این برند بوده و توانسته رضایت او را به همراه داشته باشد.

در طرح جدید از لوگوی Kodak شاهدی تغییر در فونت هستیم به طوری که از یک فونت با زاویه سازی های مختلف استفاده شده است. 

در نظر داشته باشید که این طرح در حال حاضر نیز به عنوان یک مجموعه بسیار ارزشمند دیده می شود و توانسته یک ایده بسیار عالی به شمار آید. اینطور که شواهد نشان می دهد لوگوی Kodak با استفاده از حرف d به صورت دایره ای شکل طراحی شده است که در این طرح صمیمیت به طور دقیق موج می زند.

دقت نمایید که لوگوی Kodak در سال 2020 با یک طرح دقیق و منظم همراه است و استفاده از رنگ قرمز در این طرح با سایه سازی های دقیقی همراه است. از یاد نبرید که لوگوی Kodak یک مجموعه دقیق و منحصر به فرد بوده که شامل طرح بندی های مشخصی می شود.

ساده ترین طرحی که برای لوگوی Kodak در نظر گرفته شده است در همین سال های 2016 الی 2018 است که با شهرت و محبوبیت زیادی همراه است.

اشتراک گذاری:

نام
ایمیل
نظر