گروه طراحان آرمکده

بررسی تاریخچه لوگوی Dunkin donuts

آنچه در این مقاله می خوانید

آیا می دانید لوگوی Dunkin donuts از چه سالی آغاز شده است و ایده هایی که در طراحی لوگوی Dunkin donuts دیده می شود به چه شکل است؟ 

تاریخچه لوگوی Dunkin donuts بسیار جالب است و از شکل گرافیکی خوبی که برای لوگوی Dunkin donuts استفاده شده است می توان به نتایج جالبی دست یافت.

بررسی تاریخچه لوگوی Dunkin donuts

گام های اولیه لوگوی Dunkin donuts

شرکت دانکن دوناتس یک شرکت تولید شیرینی و کافی شاپ آمریکایی محسوب می شود که در سال 1950 توسط شخصی به نام ویلیام روزنبرگ تأسیس شده است.

 این شرکت در ال حاضر دارای دفاتر و شعبات زیادی در سراسر دنیا محسوب می شود. محصولات شرکت لوگوی Dunkin donuts در زمینه نوشیدنی های سرد، گرم، کیک و شیرینی و ساندویچ است.

اولین طرحی که برای لوگوی Dunkin donuts در نظر گرفته شده است به سال 1950 باز می گردد که از دو کلمه دانکن دوناتس طراحی شده است که به شیب ملایم به سمت بالا نوشته شده اند و از پیوسته نویسی های خاصی در آن استفاده شده است. 

این طراحی توسط یک دانش آموز رشته گرافیک صورت گرفت و هیچ ایده خاصی پشت آن وجود نداشت زمان برای طراحی لوگوی Dunkin donuts در آن سالها کم بود می بایست فکری صورت می گرفت.

این لوگو تا سال 1956 به مدت شش سال توانست ارزش بالایی داشته باشد. در سال 1956 ایده جدیدی در خصوص طراحی لوگوی Dunkin donuts ایجاد شد به صورتی که از یک آدمک به همراه برشی از شیرینی همراه بود در نظر داشته باشید که این طرح به نوبه خود بسیار جالب بود، آدمک لباس زرد رنگی به تن داشت که بر روی آن دانکن دوناتس حک شده بود. 

بررسی تاریخچه لوگوی Dunkin donuts

این گزینه به نوبه خود بسیار جالب طراحی شده بود و توانست یک ایده عالی باشد.

در سال 1960 مورد دیگری از لوگوی Dunkin donuts طراحی شد که به صورت یک لیوان صورتی رنگ به صورتی که نوسته دانکن دوناتس بر روی آن می چرخید. 

این لوگو ایده یک طراح خانم آمریکایی بود که بسیار زیبا و خاص طراحی شده بود و برای دوره ای که نوشیدنی های داغ وارد این برند شده بود یک انتخاب بسیار جالب محسوب می شود.

در سال 1961 تصمیم گرفته شد که لیوان موجود در طرح قبلی حذف شود به طوری که تنها از نوشته های دانکن دوناتس در آن استفاده شود. این نوشته ها به صورت دایره ای شکل طراحی شده بود و دارای سایز بزرگی بود.

لوگوی Dunkin donuts نسخه تکمیلی

در سال 1970 شاهد طراحی جدیدی از لوگوی Dunkin donuts بودیم به طوری که با رنگ سیاه طراحی شده بود و از یک نوشته در کنار یک لیوان مخصوص استفاده شده بود. 

در نظر داشته باشید که این لوگو به نوبه خود فاقد رنگ بود اما از نظر زیبایی و کاربرد گزینه جالبی محسوب می شود. طول مدت ماندگاری این لوگو به میزان 6 سال اعلام شده است و البته در طول این مدت شاهد یک سری تغییر سایز در آن بوده ایم که چندان واضح نیست.

در سال 1976 الی 1980 لوگوی Dunkin donuts به رنگ سیاه طراحی شد که با حروف درست بولد سیاه نوشته شده بود و البته لیوان کناری به کار رفته در این لوگو با تغییرات واضحی همراه بود. 

در این سالها شعبات مختلفی از این برند در سراسر دنیا دیده می شود که زیر لوگوی Dunkin donuts در این طرح نیز نوشته شده است که متعلق به کل دنیا است.

از سال 1980 می بایست یک تصمیم جدید در خصوص انتخاب رنگ لوگوی Dunkin donuts گرفته می شد و موسس این شرکت معتقد بود که مردم اغلب این لوگو را به رنگ صورتی می شناسند.

 پس رنگ صورتی باید در لوگوی Dunkin donuts به کار برود از طرفی طراح این لوگو معتقد بود که علاوه بر رنگ صورتی نیاز است که یک رنگ دیگه نیز اضافه شود.

بررسی تاریخچه لوگوی Dunkin donuts

 در این بین نظرخواهی های مختلفی صورت گرفت و بین مردم پرسشنامه های متنوعی عرضه شد و اینطور که مشخص شده است اغلب مشتریان معتقد بودند که رنگ نارنجی در کنار صورتی یک رنگ شیرین، مفرح و دوست داشتنی محسوب می شود و بسیار جالب است.

 به این ترتیب در سال 1980 الی 2002 شاهد طراحی لوگوی Dunkin donuts به دو رنگ ترکیبی صورتی و نارنجی بودیم به طور یکه دانکن با رنگ نارنجی و دوناتس با رنگ صورتی نوشته شده بود.

 این تصمیم برای همیشه تصویب شد. از سال 2002 الی 2006 تصمیم گرفته شده است ک از یک لوگوی ساده که نشان از یک لیوان نوشیدنی داغ است کنار لوگوی Dunkin donuts استفاده شود و همینطور اتفاق نیز افتاد.

در حال حاضر در لوگوی Dunkin donuts 2018 شاهد همان لوگوی صورتی و نارنجی قبلی در کنار یک لیوان با حروف DD نارنجی و صورتی هستیم و طراحی این لوگو به نوبه خود بسیار زیبا و خاص صورت گرفته و خبری از ایده های تکراری از سایر برندها در آن دیده نمی شود که جای بسی افتخار است.

اشتراک گذاری:

نام
ایمیل
نظر