گروه طراحان آرمکده

بررسی تاریخچه لوگوی AT&T

آنچه در این مقاله می خوانید

چقدر از لوگوی AT&T اطلاعات دارید؟ آیا می دانید این برند توانسته در سال های گذشته یکی از بهترین ها در زمینه ارتباطات راه دور محسوب شود. می دانیم برای شما نیز جالب است که در خصوص سیر تکامل لوگوی AT&T بیشتر بدانید در نظر داشته باشید که در طراحی لوگوی AT&T یک سری ایده های خاص دیده می شود که می شود که می تواند ارزشمند باشد.

AT&Tبررسی تاریخچه لوگوی شرکت

گام های اولیه لوگوی AT&T

شرکت ای تی اند تی بزرگترین شرکت تلفن ثابت در جهان است.این شرکت سرویس دهنده اینترنت پهن اند است و به نوبه خود دومین اپراتور شبکه تلفن همراه آمریکا محسوب می شود. 

این شرکت در سال 2012 به عنوان هفتمین شرکت بزرگ آمریکایی محسوب می شود. این شرکت پنجمین شرکت بزرگ غیر نفتی در ایالات متحده است.

این شرکت کار خود را از سال 1889 آغاز شده است و در صنعت مخابرات رسانه گروهی بسیار نقش دارد. در نظر داشته باشید که لوگوی AT&T نیز در سال 1889 طراحی و عرضه شد. 

در طراحی لوگوی AT&T به طور کلی تغییرات زیادی دیده می شود و اینطور که مشخص است این لوگو در طول سال های مختلف با ایده های طراحی مختلفی همراه بوده است که هر یک به نوبه خود می تواند جای بحث داشته باشد.

 در نظر داشته باشید که در ابتدا از یک زنگوله برای طراحی لوگوی AT&T استفاده شده بود و البته این زنگوله به نوبه خود نشان از ارتباطات در زمان های قدیم بود و چون شرکت ای تی اند تی در زمینه ارتباطات راه دور فعالیت داشت و زنگوله نیز در زمان های قدیم برای خبر رسانی مسافت های طولانی استفاده می شد .

این طرح در وضعیت ترکیب قرار گرفت و یک مجموعه بی نظیر محسوب شد. زنگوله با رنگ مشکی طراحی شده بود و یک جمله درون آن به معنی تلفن راه دور استفاده شده بود که با رنگ سفید نوشته شده بود. 

این متن به همراه زنگوله درون یک کادر مربعی شکل قرار داشتند. این ایده جالب به نظر می رسید اما به هر روی خبری از رنگ آمیزی خاصی در آن نبود.

AT&Tبررسی تاریخچه لوگوی شرکت

لوگوی AT&T نسخه تکمیلی

در سال 1900 از این زنگوله درون یک دایره دو لایه استفاده شد که البته دور تا دور آن نوشته های ناخوانا وجود داشت. سایز زنگوله کوچکتر شده بود و از یک المان سفید رنگ به صورت برجسته نیز برای آن استفاده شده بود.

 این طرح تا سال 1920 ادامه دار بود. در سال 1921 همین طرح با اندکی تفاوت همراه بود به طوری که از قالب بندی های مشکی برای دور کار استفاده شده بود و رنگ زنگوله نیز کمی تیره تر بود.

در این سال ها برخی از طراحان استفاده از زنگوله را یک ایده قدیمی و غیر حرفه ای برای چنین شرکت بزرگی می دانستند و پیشنهادها در زمینه حذف زنگوله مشهور ای تی اند تی اغاز شد .

اما باز هم موسس این شرکت حذف زنگوله را در صورتی می پذیرفت که گزینه بهترین جایگزین شود اما گزینه بهتری وجود نداشت و این روند سبب شد که طراحی لوگوی AT&T کمی با مشکل روبرو شود.

در سال 1964 سایز زنگوله به کار رفته در لوگوی AT&T بسیار کوچک شد و در کنار کلمه ای اتی اند تی قرار گرفت. این طراحی به نوبه خود بسیار جالب و مخصوص به نظر می رسد و توانست یک ایده بسیار ارزشمند باشد. 

5 سال از این لوگو استفاده شد اما در سال 1969 شاهد یک طرح جدید برای لوگوی AT&T بودیم که با طرح آبی به صورت زنگوله آبی رنگ همراه بود که یک نشان نوشتاری زیر آن کشیده شده بود که کمی غیر حرفه ای اما معتبر به نظر می رسید. 

این طرح در یک فضای یک بعدی طراحی شده بود و شاید انتظار می رفت که کمی حرفه ای تر طراحی شود.

AT&Tبررسی تاریخچه لوگوی شرکت

لوگوی AT&T نسخه نهایی

در سال 1983 لوگوی AT&T به شکل خاصی طراحی شده بود که مدل های قبل فرق داشت و دیگر خبری از زنگوله مشهور در این طرح نبود. به این شکل که از یک کره آبی رنگ با خطوط سفید برجسته باریک در آن استفاده شده بود که به نوبه خود بسیار زیبا و ارزشمند بود.

در سال 1996 این طراحی در وضعیت دیگری ظاهر شد به طوری که سایه های به کار رفته در لوگو کمی درشت تر بودند و نشان از ارتباطات قوی در این مسیر است. 

در نظر داشته باشید که در جدیدترین سبک از لوگوی AT&T در سال 2005 شاهر یک طرح از کره بزرگ با خطوط سفید و ضخیم هستیم که توانسته بسیار زیبا ظاهر شود.

این طرح به دو شکل کناری و زیری دیده می شود که هر یک به نوه خود در زمانی که طراحی شده است ارزشمند است.

لوگوی AT&T در سال 2018 نیز با همین طرح نهایی همراه است و هنوز تغییر محسوسی در آن دیده نمی شود. اینطور که شواهد نشان می دهد لوگوی AT&T می تواند در سال های آینده با تغییر سایز همراه بود.

اشتراک گذاری:

نام
ایمیل
نظر