گروه طراحان آرمکده

بررسی تاریخچه لوگوی Vodafone

آنچه در این مقاله می خوانید

آیا شما نیز دوست دارید در خصوص تاریخچه لوگوی Vodafone اطلاعات داشته باشید؟ در این مقاله قصد داریم در خصوص شرکت چند ملیتی مخابراتی بریتانیایی صحبت کنیم و همینطور تاریخچه لوگوی Vodafone را نیز از ابتدا تا به الان مرور نماییم.

بررسی تاریخچه لوگوی شرکت وودافون

آغاز لوگوی Vodafone

ودافون نام یک شرکت مخابراتی است که در شهر نیوبوری قرار دارد. این شرکت از نظر درآمدزایی بزرگترین شرکت ارتباطات سیار در جهان به شمار می آید و به محض شنیدم ودافون رنگ قرمز تیره لوگوی Vodafone در ذهن ها نقش می بندد.

این شرکت در بیش از 30 کشور فعالیت مستقیم دارد، می دانیم که دوست دارید بیشتر در خصوص این شرکت بدانید اما چون تأکید اصلی ما در این مقاله بررسی لوگوی Vodafone است سعی می کنیم لابلای صبحتمان نیز نگاهی به فعالیت های شرکت داشته باشید. 

این شرکت در سال 1984 راه اندازی شد و تا به امروز طراحی لوگوی Vodafone با تغییرات جزیی همراه بوده است. به محض شروع فعالیت ودافون لوگوی Vodafone نیز اولین طراحی خود را رسمی کرد.

به طور کلی در تمامی مدل های لوگوی Vodafone از کلمه ودافون به رنگ قرمز استفاده شده است و جرارد کلیسترلی معتقد است که باید نام شرکت به طور دقیق در لوگو استفاده شود او از هیچ اختصاری خوشش نمی آمد و این روند سبب شد حتی اسم وی نیز با اختصار نوشته نشود.

حال برسیم به اولین طراحی لوگوی Vodafone، این لوگو با رنگ مشکی طراحی شده بود و به طور کلی یک نوشته ساده وندافون با یک خط سفید بود. در ابتدا رنگ این لوگو سیاه بود و سپس در همان سال یعنی 1984 به رنگ قرمز تغییر کرد.

بررسی تاریخچه لوگوی شرکت وودافون

در طرح جدید لوگوی Vodafone ، یک نماد اضافه شد. این لوگو به صورتی طراحی شده است که از یک ویرگول (،) در آن به عنوان نماد ارتباط استفاده می شود. حتماً شما نیز دوست دارید بدانید که چرا ویرگول می تواند گزینه مناسبی برای این لوگو باشد.

 در سیستم های مخابراتی به طور کلی ویرگول یعنی ارتباط همیشه برقرار است، این استراتژی از کشورهای اروپایی ایجاد شده است و در واقع روبرو نقطه (.) قرار می گیرد و نقطه یعنی قطع ارتباط.

تغییر ساختار لوگوی Vodafone

طراحی لوگوی Vodafone به این صورت است که ویرگول درون یک قاب سفید رنگ قرار دارد و با رنگ قرمز مشخص شده است و البته در بالای کلمه ودافون قرار دارد. این لوگو سالها توانست باقی بماند و عموم افراد معتقد بودند که لوگوی Vodafone در زمان خود بسیار زیبا طراحی شده است.

تا سال 2001 این لوگو شهرت خوبی داشت، تا اینکه ویتوریو کولاو تصمیم گرفت که رنگ لوگو را تغییر دهد، او مدیر عامل اجرایی شرکت بود و معتقد بود که باید لوگو با تغییر همراه باشد و ثابت بودن یک طرح در زمان طولانی معنی خوبی ندارد. 

اما نتوانست جرارد کلیسترلی را راضی کند، او معتقد بود به هیچ عنوان نباید رنگ لوگوی Vodafone تغییر نماید، در این بین یک کش مکس مکش یک ساله شکل گرفت و در نهایت در سال 2002 شاهد تغییر رنگ سفید به قرمز در این لوگو بودیم به طوری که طراحی ویرگول آن با تغییر رنگ همراه بود و زیبا به نظر می رسد.

آپشن دانلود برای لوگوی Vodafone به صورتی بود که نوشته زیر یک نماد ویرگول بسیار بزرگ قرار می گرفت. در سال 2005 شاهد تغییر رنگ مشکی برای لوگوی Vodafone بودیم که البته طول عمر کمی داشت، این لوگو برای بخش های خاصی استفاده می شود و جنبه کلی نداشت، نوشته ها به رنگ سفید بر روی یک فضای مشکی قرار داشت و برای سرویس های mats مورد استفاده قرار گرفت.

روند تکاملی لوگوی Vodafone

ودافون به طور کلی دارای فضای کاری گسترده ای است و استفاده از ویرگول در تمام بخش های آن یک الزام محسوب می شود. در نظر داشته باشید که لوگوی Vodafone در دوره خاصی با تصویر مثلثی شکل همراه بوده است که برای یک آپشن خاص طراحی شده است. در گوشه سمت راست آن ویرگول قرار داست و نشان از قدرت بالای ودافون بود.

بررسی تاریخچه لوگوی شرکت وودافون

موضوعات تکمیلی در خصوص کمپانی ودافون

همانطور که قولش را داده بودیم قصد داریم کمی در خصوص این شرکت صحبت نماییم. شرکت وندافون اولین ارائه دهنده سرویس های پیامکی است که فردی به نام نیل پاپ ورت توانست اولین گام در این مسیر را به درستی بردارد.

سرپرست قسمت های رادیویی این شرکت سعی کرد که روند کاری را به طور دقیق و ویژه پیش ببرد به طوری که یک بخش را از بخش دیگر مجزا اعلام کرد و تغییرات لوگوی Vodafone دقیقاً در همینطور دوره یعنی سال های 1991 الی 2005 دیده می شود.

لوگوی Vodafone در نسخه های بعدی خود نیز قطعاً با رنگ قرمز ظاهر خواهد شد و شاید تنها تغییری در شکل ظاهری و یا فونت نوشتاری این لوگو احساس شود. به طور کلی در طراحی لوگوی Vodafone یک اصل همیشه مقدم بوده است و آن هم رعایت ساختاری لوگو و دوری از ترکیب های غیر اصولی است.

اشتراک گذاری:

نام
ایمیل
نظر