گروه طراحان آرمکده

بررسی تاریخچه لوگوی Bridgestone

آنچه در این مقاله می خوانید
بررسی تاریخچه لوگوی Bridgestone

آیا می دانید بریجستون در چه زمینه ای فعالیت دارد و طراحی لوگوی Bridgestone از کی آغاز شده است. شرکت بریجستون یک شرکت ژاپنی چند ملیتی است که تولید کننده انواع تایر و قطعات اتومبیل و کامیون می باشد. در این مقاله قصد داریم در خصوص تاریخچه طراحی لوگوی Bridgestone بیشتر صحبت کنیم.و

بررسی تاریخچه لوگوی بریجستون

گام های اولیه طراحی لوگوی Bridgestone

گروه شرکت های بریجستون دارای شعبات مختلف در 24 کشور جهان است و شهرت آن بین تمام مردم مشخص است. صادرات محصولات شرکت بریجستون در بیش از 141 کشور دنیا دیده می شود.

این شرکت در تاریخ 1 مارس سال 1931 بنا نهاده شده است دفتر مرکزی آن در توکیو قرار دارد. رئیس هیئت مدیره این شرکت شخصی به نام شوشی آراکاوا است که به نوبه خود توانسته شهرت خود را حفظ نماید و روز به روز به کیفیت محصولات این شرکت افزایش می یابد.

طراحی لوگوی Bridgestone در سال 1931 به این صورت بود که حروف این واژه به طور دقیق پشت سر هم قرار گرفته و با رنگ مشکی همراه بود.

 این لوگو به صورتی طراحی شده است که از نظر فونت نازک محسوب می شود ( به نسبت نسخه های بعدی اینطور که مشخص شده است آیکون استفاده شده برای لوگوی Bridgestone به صورت یک مکعب با شکل نامشخص بوده که حروف BS در آن استفاده شده است یعنی اختصار لوگوی اصلی بریجستون در این آیکون دیده می شود.

بررسی تاریخچه لوگوی بریجستون

در سال 1940 شاهد مدل کمی پر رنگ تر از لوگوی Bridgestone هستیم که البته با فونتی ضخیم تر طراحی شده است و بسیار جالب طراحی شده می باشد. این لوگو دارای آیکن مخصوص به خود نبوده و اینطور که مشخص است از همان مدل های قبلی برای آن استفاده شده است.

در سال 1950 از نوع بولد شده لوگوی Bridgestone استفاده شد و تغییری دیگری در فونت آن دیده نشد اما از آیکون های رنگی برای آن استفاده شده و رنگ زرد و قرمز برای لوگوی Bridgestone استفاده شد که به نوبه خود تغییری زیادی را به نسبت نوع اول داشت. دلیل استفاده از رنگ قرمز به همراه زرد مشخص نشد اما اینطور که آمارها نشان می دهد استفاده از رنگ قرمز در این مسیر بسیار مهم بوده و باید به طور دقیق مورد بررسی قرار بگیرد.

طراحی لوگوی Bridgestone نسخه تکمیلی

چندانی از نظر ظاهر نداشت اما سایز آن بزرگتر شده است. البته اینطور که شواهد نشان می دهد این لوگو در وضعیت نیمه کامل طراحی شده بود و سبک های عریض برای آن به کار رفته است.

 در سال 1980 می بینیم که شکل تکمیل شده مدل قبل وجود دارد به طوری که است از رنگ سفید برای فونت ها و از سایه سیاه برای دور آن استفاده شده است که یک مثلثی سه قائم الزاویه نیز در کنار این نوشته استفاده شده است، این لوگو به نوبه خود اولین تغییر در لیست طراحی لوگوی Bridgestone محسوب می شود یک طراح سوئیسی توانسته بود این گزینه را به مرحله عرضه برساند.

لوگوی Bridgestone نسخه نهایی

در سال 1984 لوگوی Bridgestone با ایده ای جدید همراه بود به طوری که از رنگ قرمز به همراه سیاه استفاده شده و حرف B اولیه به دو شکل نیمه به رنگ های سیاه و قرمز طراحی شده بودند که ارتفاع آن در گزینه های دیگر بیشتر بوده و یک ایده بسیار زیبا محسوب می شود.

بررسی تاریخچه لوگوی بریجستون

 این لوگو به شکل اختصار به حرف B همراه بوده و دو حالت لایت و غیر لایت نیز برای آن در نظر گرفته شده است که بسیار زیبا و خاص است.

طراحی لوگوی Bridgestone در سال 2011 نیز به همراه شکل با استفاده از رنگ سیاه و قرمز بود اما سبک فوت به کار رفته در این مجموعه بسیار زیبا طراحی شده بود به طوری که این لوگو دارای حروفی واضح تر و درشت تر بود.

شکل آیکون استفاده شده برای لوگوی Bridgestone مانند همان نمونه قبلی بوده و با حرف B نمایش داده می شود. در نظر داشته باشید که از خط سفید اریب برای لوگوی Bridgestone استفاده شده است که نشان از برند بریجستون است.

در طرح بندی های جدید لوگوی Bridgestone دیده می شود که از آیکون تایر و یا لاستیک نیز استفاده کرده است و رنگ سیاه و قرمز به عنوان یک افکت ویژه استفاده شده است که زیبا و خاص است.

این برند در یک دوره از زندگی خود به رنگ تمام سیاه نیز دیده می شود که برای مدل های گلف بیشتر دیده می شود اما لوگوی اصلی بریجستون همان رنگ سیاه و قرمز بوده که شناخته شده نیز می باشد.

یکی از طرح های بسیار جالب در خصوص لوگوی Bridgestone در آینده به این شکل است که از یک منحنی تیره رنگ با زاویه مشخص استفاده می شود و البته هنوز طرح ترکیبی با این گزینه مشخص نشده است این گزینه در سال 2021 رونمایی خواهد شد.

اشتراک گذاری:


نام
ایمیل
نظر