گروه طراحان آرمکده

معرفی تاریخچه لوگوی Htc

اچ تی سی برندی نان آشنا است تا به امروز توانسته توجیه اقتصادی قدرتمندی را فراهم سازد. در این مقاله قصد داریم در خصوص تاریخچه لوگوی Htc بیشتر صحبت کنیم و این کمپانی را به زبانی ساده تر مورد بررسی قرار دهیم.

بررسی تاریخچه لوگوی اچ تی سی

طراحی اولیه لوگوی Htc

اچ تی سی در سال 1997 در تایوان تأسیس شد و در حال حاضر بیش از 5000 کارمند در زمینه تولید گوشی های هوشمند فعالیت می کنند. سیستم عامل های گوشی اچ تی سی شامل اندروید، ویندوز موبایل، ویندوز فون و برو موبایل است.پایه گذار برند اچ تی سی چروانگ و پیتر چو هستند. 

در ابتدای فعالیت این برند در لیست سازنده های کامپیوترهای همراه فعالیت می کرد و نوت بوک هایی که طراحی می شد شهرت مخصوص به خود را داشت. در سال 19978 اولین دستگاه بی سیم لمسی دستی طراحی شد که به نوبه خود بسیار عالی طراحی شده شده بود و توانست نگاه ها معطوف خود نماید.

در سال 2002 مایکروسافت شناخته شد. این شرکت اولین دستگاه با سیستم عامل مایکروسافت را در سال 2005 تولدی نمود. اچ تی سی اولین گوشی تلفن همراه خود را در سال 2008 عرضه نمود و تا به امروز از تلفن های هوشمند و تبلت های متنوعی رونمایی کرده است که هر یک دارای ویژگی های مخصوص به خود هستند.

حالا برسیم به سراغ تاریخچه لوگوی Htc که به سال 1997 باز می گردد. درست اولین باری که این کمپانی تأسیس شد پیتر اصرار داشت که لوگوی Htc طراحی شود و مردم با لوگو بهتر ارتباط بگیرند. 

بررسی تاریخچه لوگوی اچ تی سی

در این راستا بررسی های مختلفی صورت گرفت و نتیجه این شد که از رنگ قرمز برای لوگوی Htc استفاده شود البته علت استفاده از رنگ قرمز تنها یک سلیقه شخصی بود و روند کار به شکلی بود که موسسان این شرکت معتقد بودند که رنگ قرمز بیشتر در ذهن ها نقش می بندد. 

به هر روی لوگوی Htc با استفاده از سه حرف اصلی بزرگ با رنگ قرمز طراحی شد که چندان هم جالب به نظر نمی رسد.

 به این ترتیب از سال 1997 الی 2066 شاهد استفاده از همین لوگوی قرمز رنگ بودیم. در سال 2000 از یک تیک برعکس به رنگ آبی در میان لوگوی Htc نیز استفاده شد و تنها هدف این بود که از سادگی خارج شود البته استفاده از این نشان به نوبه خود رشد و ترقی را به خوبی نمایش می داد.

لوگوی Htc نسخه تکمیلی

در سال 2006 یکی از مهندسین شرکت اچ تی سی معتقد بود که به کل لوگوی Htc باید تغییر کند و با توجه به سطح سواد بالای این فرد این موضوع بسیار گسترش یافت به طوری که متوجه شدیم موسسان شرکت نیز با وی هم نظر هستند( نام و نشانی از این شخص به دست ما نرسیده است و ما نیز سعی می کنیم از اسامی احتمالی دوری نماییم).

 در نظر داشته باشید که در این خصوص طراحان حرفه ای تایوانی وارد مذاکره شدند و اولین بحث ها بر اثر رنگ لوگو بود و اشتراک نظری که وجود دارد حذف رنگ قرمز بود که البته دلیل علمی داشت. 

می دانیم که در دنیا الکترونیک رنگ قرمز به معنی هشدار است، یعنی بخشی از سیستم به درستی کار نمی کند و یا به نوعی اغلب برای خطا و ویروس ها شناخته می شد و این ذهنیت در بین مردم این دیده می شود و سبب می شد حس خوبی به لوگوی اچ تی سی نداشته باشند.

سال 2006 درست دوره ای بود که گوشی های تلفن همراه بسیار سرشناس شده و مردم ارتباط و تعامل صحیحی با گوشی های هوشمند داشتند به این ترتیب می بایست بر روی طراحی لوگوی Htc فکر جدیدی صورت می گرفت.

بررسی تاریخچه لوگوی اچ تی سی

طراحی نسخه تکمیلی لوگوی Htc به این شکل بود که کلمه اچ تی سی به رنگ سیاه بدون سایه و برجسته سازی با فونت سایز کوچک طراحی شد. استفاده از رنگ مشکی نشان از قدرت در این مجموعه بود که به تأیید همراه بود. 

برای اینکه مشخص شود اچ تی سی به طور دقیق بر روی گوشی های هوشمند تمرکز کرده است و قصد دارند که در این مسیر موفق شود از یک آیکن زیبا نیز استفاده شد که با دو مثلث کوچک همراه بود  که یکی از مثلث ها به رنگ سبز بودند و گزینه دیگر به رنگ مشکی بود. این لوگو به صورت ترکیبی طراحی شد و طرح نهایی آن به مدت یک ماه آزمون و خطا را پشت سر گذاشت.

لوگوی Htc نسخه نهایی

نسخه نهایی لوگوی Htc با تغییرات عجیب و غربی همراه است و به طور کلی خبری از آیکن های نمایشی قبلی و استفاده از رنگ سیاه نیست. یک طراح ایتالیایی مقیم تایوان به کمپانی اچ تی سی پیشنهاد داد که از رنگ پیشرفت و موفقیت برای لوگوی Htc استفاده نماید و او رنگ سبز روشن را پیشنهاد نمود.

 پیشنهاد او با استقبال خوبی همراه شد و امروزه شاهد استفاده از این رنگ در لوگوی Htc هستیم که به نوبه خود توانسته بسیار موفق ظاهر شود.

اشتراک گذاری: