گروه طراحان آرمکده

بررسی تاریخچه لوگوی appstore

آنچه در این مقاله می خوانید
بررسی تاریخچه لوگوی appstore

آیا می دانید تاریخچه لوگوی appstore شامل چه جزئیاتی است؟ لوگوی appstore دارای یک سری مشخصه های خاص است که می بایست به طور دقیق مورد بررسی قرار بگیرد. در این مقاله قصد داریم در خصوص لوگوی appstore صحبت کرده و این کمپانی را کمی بهتر بشناسیم.

بررسی تاریخچه لوگوی Appstore

طراحی اولیه لوگوی appstore

اپ استور در واقع یک سکوی رایانش توزیع نرم افزار محسوب می شود که برای سیستم عامل آی او اس طراحی شده است و هدف اصلی آن توسعه و نگهداری خدمات شرکت اپل است. این سرویس به کاربر اجازه می دهد که بتوانید نرم افزار مورد نظر خود را جستجو کرده و به طور دقیق بارگیری نماید.

انتشار ابتدایی اپ استور در 10 ژوئن سال 2008 بوده و تا به امروز بیش از 700000 نرم افزار کاربردی را شامل می شود. گوگل پلی و اپ استور هر دو با یک هدف طراحی شده اند به طوری که گوگل پلی برای اندروید فعالیت کرده و اپ استور برای سیستم عامل آی او اس توانسته نتیجه خوبی ارائه دهد.

به این ترتیب در طراحی اولیه لوگوی appstore شاهد یک مثلث مشابه با گوگل پلی هستیم به طوری که نوع طراحی و نمایش آن متفاوت از گوگل پلی است.

لوگوی appstore در سال 2008 به رنگ آبی طراحی شد و به صورتی بوده که از سه خط سفید رنگ به صورت مثلثی استفاده شده بود البته این سه خط به شکلی نامنظم کنار هم قرار گرفته اند و تشکیل یک شکل را داده اند که مشابه با مثلث است.

به طراحی لوگوی appstore دقیق تر و متوجه شدیم که یک خط افقی سفید ساده طراحی شده است و دو خط به صورت قلم با دو سایز مختلف به صورت زاویه دار بر روی خط افقی قرار می گیرد.

این لوگو درون یک دایره سفید رنگ قرار داشت و به طور دقیق تر از یک باکس آبی رنگ به عنوان قاب بندی این لوگو استفاده شده است. در نظر داشته باشید که رنگ آمیزی که در باکس به کار رفته است ترکیبی از رنگ های آبی به صورت سایه دار است و بسیار زیبا طراحی شده است.

این لوگو به محض طراحی خود توانست نظر عموم کاربران را به خود جلب نماید و بسیار مشهور شد. به هر روی از یک طراح بسیار حرفه ای برای طراحی لوگوی appstore استفاده شده بود و چنین ایده ای در سال 2008 بسیار خاص محسوب می شد.

بررسی تاریخچه لوگوی Appstore

لوگوی appstore نسخه تکمیلی

طراحی اولیه لوگوی اپ است توانسته 5 سال پیوسته شهرت داشته باشد به طوری که بسیاری از کاربران با آن ارتباط گرفتند و در ذهن ها نقش درستی پیدا کرد. در سال 2013 شاهد تغییر لوگوی appstore بودیم و تغییر هم در زمینه سایز لوگوی داخلی و هم پس زمینه بود.

تغییر لوگوی appstore از آنجایی آغاز شد که برخی از کاربران معتقد بودند که پس زمینه لوگوی در سیستم های کامپیوتری به شکلی که باید نمایش داده نمی شود آن طور که باید زیبا نیست و استفاده از سایه های رنگی نمی تواند یک ایده همیشگی باشد .

این موضوع سبب شد تا تیم های حرفه ای طراحی دور هم جلب شوند و بررسی در این مسیر بسیار گسترده شد به طوری که می بایست از بین رنگ های ایجاد شده در سایه طراحی اولیه لوگوی appstore یک گزینه به طور دقیق انتخاب شود.

طبق آخرین نظری که به هدف اصلی رسید استفاده از رنگ آبی یک دست به عنوان پس زمینه بود که توانست به نوبه خود بسیار زیبا و خاص محسوب می شود. 

البته اگر دقت نمایید این لوگو این دارای یک سایه رنگی متمایل به سفید است اما آنطور که طراح نسخه تکمیلی لوگوی appstore معتقد است از یک رنگ اصلی به عنوان پس زمینه استفاده شده است.

استفاده از آیکون مثلثی شکل به همراه دایره در این لوگو با سایز بزرگتر همراه است و به طور کلی در سال 2013 لوگوی appstore به تغییر دقیق و هدفمندی همراه بود. شایان ذکر است که آیکون در این لوگو تنها تغییر سایز داشته و خبری از تغییر شکل آیکون نمی باشد.

بررسی تاریخچه لوگوی Appstore

در نظر داشته باشید که این لوگو نیز توانست 4 سال را به خود اختصاص دهد اما در سال 2017 شاهد تغییر در طراحی لوگوی appstore هستیم که به نوبه خود بسیار جالب است.

لوگوی appstore نسخه نهایی

در سال 2017 دیگر خبری از لوگوی appstore قبلی نبود و طراح این لوگو معتقد بود که با اضافه و یا کم کردن یک المان می بایست تغییری اساسی در آن ایجاد نمود که به سادگی هدف خود را نیز به نتیجه برساند.

در آخرین نسخه از لوگوی appstore شاید حذف دایره سفید رنگ هستیم و همینطور نوع قرار گرفتن سه خط مشهور سفید رنگ در کنار هم برای تشکیل مثلث نیز تغییر کرده و همگی خط های صاف و سفید هستند. در نظر داشته باشید که این لوگو از یک پس زمینه آبی رنگ یک دست استفاده کرده است و دارای گوشه های کمی خمیده است.

اشتراک گذاری:


نام
ایمیل
نظر