معرفی لوگو مجموعه تورال

زمینه فعالیت:
تولید پوشاک ورزشی
نام شرکت:
تورال
نوع لوگو:
شرکتی

توضیحات

تورال (Tural) برندی فعال در حوزه تولید انواع پوشاک ورزشی است که با هدف خلق هویت بصری اختصاصی برای مجموعه خود با آژانس طراحان بمان وارد مذاکره شد. کارشناسان پس از برگزاری جلسه مشاوره با مدیریت این مجموعه و شناسایی ارزش‌های سازمانی این برند، تصمیم گرفتند لوگوی آن را به سبک ترکیبی طراحی نمایند. لوگو ترکیبی در واقع تلفیقی از عنصر لوگو نوشتاری (لوگوتایپ) و تصویری است که برای ساخت آن از یک نماد مرتبط با حوزه کسب و کار موردنظر و نام آن استفاده می‌شود. 
کارشناسان نماد اصلی لوگو برند تورال را با الهام از تصویر سر و بال‌های برافراشته یک عقاب طراحی کردند؛ زیرا این پرنده نمادی از قدرت و نیرو است و طور غیرمستقیم به قدرت و حرکت ورزشکاران در حین دویدن و انجام حرکات ورزشی اشاره دارد. استفاده از رنگ نارنجی برای این نماد نیز جذابیت و قدرت تاثیرگذاری آن بر مخاطبان را دو چندان کرده است. رنگ نارنجی با عواطف و احساساتی همچون جوانی، سرزندگی، اشتیاق، ماجراجویی و خلاقیت همراه است و به طور گسترده در برندسازی تیم‌های ورزشی و یا باشگاه‌های تناسب اندام مورد استفاده قرار می‌گیرد و احساس ارزشمندی و خاص بودن را به مخاطب القا می‌کند. 
در سمت راست این لوگو نیز نام برند تورال با تایپوگرافی فارسی و فونتی خوانا درج شده است تا مخاطبان در نگاه اول به لوگو بتوانند نام این برند را به راحتی بخوانند و آن را به خاطر بسپارند. استفاده از رنگ آبی برای این بخش، جلوه بصری خاصی به لوگو بخشیده است؛ زیرا با رنگ نارنجی هارمونی بی نظیری دارد و به طور کلی با مفاهیمی همچون آرامش، اعتماد و صداقت همراه است. کارشناسان بمان با هدف تاثیرگذاری بیشتر بر مخاطبان، نقاط حرف ت را به صورت متصل و با رنگ نارنجی طراحی کردند تا بدون شلوغ کردن لوگو و استفاده از نمادهای بصری مختلف، بتوانند در نگاه اول توجه مخاطبان را به این لوگو جلب نمایند و آنان را با برند تورال همراه سازند. 
 

از اینجا شروع کنید