معرفی لوگو مجموعه Through al-Fakhama al-Dawliyya

زمینه فعالیت:
توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل بین‌المللی
نام شرکت:
طریق الفخامه الدولیه
نوع لوگو:
شرکتی

توضیحات

مجموعه طریق الفخامه الدولیه (Through al-Fakhama al-Dawliyya) شرکتی عربی و فعال در حوزه توسعه زیرساخت‌های لوکس حمل و نقل بین‌المللی است که آژانس طراحان بمان را جهت انجام امور مربوط به برندسازی و خلق هویت بصری خود انتخاب کرد. پس از ارائه کانسپت‌های پیشنهادی و برگزاری جلسات مشاوره با مدیریت این شرکت در نهایت تصمیم گرفته شد تا لوگوی مجموعه طریق الفخامه الدولیه را به سبک ترکیبی طراحی شود. لوگوی ترکیبی از جمله سبک‌های متداول ساخت لوگو برای طیف گسترده‌ای از کسب و کارها است که در واقع تلفیقی از عناصر لوگو تصویری و نوشتاری (لوگوتایپ) بوده و با استفاده از نام برند و یک نماد بصری منحصر به فرد طراحی می‌شود.
کارشناسان بمان برای طراحی نماد لوگوی این شرکت از تصویر یک پرنده ققنوس با بال‌های برافراشته و عنصر آتش استفاده کردند؛ زیرا این پرنده نمادی از جاودانگی، حیات، تولد دوباره است و در اساطیر یونان و مصر باستان نیز با خدای خورشید و آتش پیوند داده شده است. آتش نیز نمادی از زندگی و دگرگونی است که می‌تواند همه چیز را تغییر دهد (اشاره به رویکرد این شرکت در جهت ارائه ایده‌ها و راه‌حل‌های نوآورانه به منظور ایجاد تغییرات مثبت) و به عنوان نشانی از ابدیت، انرژی، امید، قدرت، مثبت بودن و شفافیت در نظر گرفته می‌شود. 
در طراحی لوگو به سبک ترکیبی، علاوه بر طراحی نماد اصلی، انتخاب پالت رنگی و فونت مناسب نیز بسیار حائز اهمیت و حیاتی است. کارشناسان بمان از رنگ طلایی برای نماد اصلی و رنگ قرمز برای بخش تایپوگرافی این لوگو استفاده کردند. طلایی یک رنگ مدرن و شیک است که با عواطف و احساساتی همچون ثروت، آرامش، ظرافت، قدرت، پیروزی و موفقیت همراه است و حس ارزشمند بودن را برای مخاطب تداعی می‌کند. رنگ  قرمز در این لوگو نیز نمادی از عشق، صمیمیت، دوستی و هیجان است که در کنار طلایی، قدرت تاثیرگذاری این لوگو بر مخاطبان را دو چندان ساخته است. 
در بخش پایینی لوگو، نام کامل این برند با فونتی ساده و کاملا خوانا و درج شده است تا مخاطبان هدف به راحتی قادر به خواندن و به خاطر سپردن نام مجموعه Through al-Fakhama al-Dawliyya باشند. 
 

از اینجا شروع کنید