معرفی لوگو مجموعه طلادونه

زمینه فعالیت:
گالری طلا
نام شرکت:
طلادونه
نوع لوگو:
شرکتی

توضیحات

طلادونه یک گالری فعال در حوزه طراحی طلاهای فانتزی، مینیمال و سبک است که برای خلق هویت بصری اختصاصی مجموعه خود آژانس طراحان بمان را انتخاب کرد تا کارشناسان طراح با تکیه بر تجربه و خلاقیت خود بتوانند لوگویی منحصر به فرد و به یادماندنی برای آن طراحی نمایند. پس از برگزاری جلسه مشاوره و بررسی محصولات تولید شده توسط گالری طلادونه در نهایت تصمیم بر آن شد تا لوگوی این مجموعه را به سبک ترکیبی (به همراه تکنیک مونوگرام) طراحی شود. 
لوگوی ترکیبی از جمله سبک‌های رایج و محبوب طراحی لوگو است که در واقع تلفیقی از دو سبک تصویری و نوشتاری بوده و متشکل از یک نماد مرتبط و نام برند مربوطه است. این سبک در صورت ترکیب حرفه‌ای و هوشمندانه عناصر به خوبی در ذهن مخاطبان هدف ثبت خواهد شد. کارشناسان بمان برای طراحی لوگوی گالری طلادونه، ابتکار به خرج داده و سبک مونوگرام را نیز به روش طراحی لوگو ترکیبی اضافه کردند. مونوگرام نیز یکی از روش‌های منحصر به فرد طراحی هویت بصری است که با استفاده از حروف اختصاری نام برند موردنظر طراحی می‌شود. 
نماد اصلی لوگوی طلادونه، ترکیبی از حروف اول آن یعنی دو حرف T و D و همچنین یک نماد تزئینی شبیه به طرح‌های طلای این مجموعه است که در کنار یکدیگر این نماد جذاب را خلق کرده‌اند. انتخاب پالت رنگی و فونت مناسب در طراحی لوگو نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و تاثیر بسزایی بر تثبیت آن در ذهن مخاطبان خواهد داشت. از این رو برای انتخاب هوشمندانه رنگ‌های لوگو باید اصول رواشناسی رنگ‌ها را در نظر بگیریم و با تاثیرات روانشناختی هر رنگ بر مخاطبان نیز آشنایی داشته باشیم؛ زیرا هر رنگ عواطف و احساسات خاصی را به افراد انتقال می‌دهد. 
کارشناسان بمان نیز با توجه به اصول روانشناسی رنگ‌ها، مخاطبان هدف گالری طلادونه (خانم‌های جوان و نوجوان) و همچنین در نظر گرفتن سلیقه مدیریت این مجموعه از ترکیب دو رنگ صورتی و طوسی برای طراحی لوگوی آن استفاده کردند. رنگ صورتی با مفاهیمی همچون زنانگی، آرامش، زیبایی، اعتماد، جوانی، سرگرمی و عشق همراه است و طوسی نیز یک رنگ مدرن است که حس تعادل و ثبات را به مخاطبان منتقل می‌کند. در بخش پایینی لوگو نیز نام گالری طلادونه با یک فونت کلاسیک و ساده و حروف تماما بزرگ درج شده است تا نام این مجموعه به خوبی در ذهن مخاطبان ثبت شود.
 

از اینجا شروع کنید