طراحی آرم مجموعه سیارک طراحی آرم مجموعه سیارک طراحی آرم مجموعه سیارک طراحی آرم مجموعه سیارک ColorUsed Logo

طراحی آرم مجموعه سیارک

زمینه فعالیت:
آژانس مسافرتی
نام شرکت:
سیارک
نوع لوگو:
شرکتی
رنگ های استفاده شده

توضیحات

لوگوی حاضر متعلق به آژانس مسافرتی «سیارک شهزاد پارسی» است که تمرکز اصلی آن بر روی خدمات سفر به کانادا و کشورهای اروپایی است. دست‌اندرکاران این شرکت علاقه داشتند تا مفاهیمی مانند قابلیت اعتماد بالا و فاخر بودن خدمات در لوگو منعکس شود و همچنین نوع لوگوی آنها در زمره‌ی لوگوهای به اصطلاح فانتزی قرار گیرد.

در طراحی این لوگو با توجه به اینکه وسعت کاری کسب‌وکار مورد نظر در سطح بین‌المللی قرار داشت و ابتدای نام برند هم از واژه‌ی سیارک استفاده شده بود به تشخیص کارشناسان آتلیه طراحی آژانس بمان، استفاده از طرح یک سیاره کوچک یا سیارک بسیار مناسب به نظر رسید. در ادامه، قمرهای این سیاره به جای اینکه به طور طبیعی به صورت حلقه‌های کامل طراحی شود به دو نیم‌حلقه‌ی باز تبدیل شد تا ضمن اینکه تصویر کلی لوگو به یک فضاپیمای کوچک نزدیک‌تر شود، حس گردش به دور زمین هم در مخاطب القا شود. بدین ترتیب لوگوی مورد نظر، تقریباً به حداکثر میزان ارتباط خود با حوزه‌ی گردشگری و مسافرت در سطح بین‌المللی نزدیک شد.

هدف سوم از تغییر در قمرهای این سیاره‌ی کوچک، نمایش پنهان ولی بسیار جذاب حرف S‌ در روی بدنه‌ی اصلی لوگو بود. به این تکنیک در دانش مهندسی لوگو، مونوگرام گفته می‌شود که حرف اول نام برند (SAYYARAK) یا بخشی از آن به نحوی در لوگو گنجانده می‌شود تا مخاطب در اثر تجربه‌ی کشف آن در لوگو، به رضایت خاطر برسد و همین اتفاق، زمینه‌ی ماندگاری بیشتر نام برند و لوگوی آن در ذهن وی را فراهم آورد.

در انتخاب رنگ لوگوی برند سیارک از رنگ طلایی استفاده شد که رنگ برتری، شکوه، عظمت و فاخر بودن است. استفاده از رنگ آبی هم به عنوان رنگ مکمل که رنگ اعتماد، آسایش، صداقت و درستی است، برای تحقق خواسته‌های کارفرما صورت گرفته است تا در مجموع مفاهیم قابلیت اعتماد و لوکس بودن را که مورد نیاز کسب‌وکار آنهاست، در لوگو انعکاس داده شود.

 

نمونه لوگوهای مشابه