آرمکده ...Loading
ارتباط با ما
88173066 - 88173076 - 021
 

اهمیت زیبایی طراحی سایت و استاندارد بودن آن

طراحی سایت خوب از مهم ترین عوامل موفقیت یک کسب و کار است و در صورت داشتن سایتی موفق از دیدگاه طراحی سایت می توان به نتایج شگفت انگیزی دست پیدا کرد در نتیجه از همان ابتدا سعی کنید بنای ساخت سایت خود را به درستی بگذارید.
در دنیـای امروز هر وب سایت اینترنتی تنهـا چند ثانیـه فرصت دارد تا بازدید کننده را جذب خود نماید و اطلاعات پیش بینی شده را به مخاطب خود انتقال دهد.
 ظاهرگرافیکی، عکس ها، متن ها و هرآنچه که بازدید کننده در سایت می بیند قدرت موفقیت وب سایت را تشکیل می دهد. ظاهرسایت اولین چیزی است که بازدید کننده را به خود جذب می کند، استفاده از استانداردها و اصول علمی و روانشناسی در نحوه ی چینش مطالب، محل قرار گیری منوها، تصاویر،المانها و متن ها باعث زیبایی هرچه بیشتر سایت شده و این امر به نوبه ی خود باعث روان تر شدن سایت و افزایش بازدید و ماندگاری کاربر روی سایت می گردد.
چهارچوب سایت باید امن، سبک، کارآمد و به روز باشد. نکته ای که در هنگام طراحی سایت باید به آن توجه داشته باشیم نحوه ی کد نویسی و استاندارد بودن آن است به گونه ای که عاری از هرگونه خطا و اشتباهی باشد.

مهمترین کارهایی که قبل از شروع هر نوع پروژه طراحی سایت شرکتی تا طراحی سایت سازمانی باید در دستور کار قرار گیرد رعایت نکات زیر است:
- مطالعه هویت سازمانی، اعم از رنگ، لوگو و فرم بندی سازمانی
- مطالعه در زمینه سطح بینندگان و مخاطبین
- بررسی وب سایت های رقیب و مطالعه در خصوص جایگاه آنها
- دریافت وب سایت های مورد علاقه از لحاظ بصری و جلوه های ویژه
- برنامه ریزی در خصوص چگونگی تولید و نحوه طراحی وب سایت

روند کار طراحی وب سایت درمجموعه ما :
در فرایند طراحی وب سایت پس از انجام مطالعات و برنامه ریزی، ایده پردازی آغاز می شود و در خصوص چگونگی طرح و نیازهای وب سایت اطاق فکر تشکیل می گردد. انجام یک طراحی سایت حرفه ای تخصص ماست و برای ارائه بهترین سایت های شرکتی و سازمانی تمام تلاش خود را با نیروهای متخصص به کار می گیریم. از طراحی سایت حرفه ای تا بهینه سازی سایت و داشتن رتبه های برتر نسبت به رقبا در کنار شما هستیم و همگام با جدیدترین اطلاعات در این زمینه جلو می رویم.
پس از ایده پردازی کار به واحد طراحی جهت آماده سازی طرح اولیه ارجاءداده می شود، طرح اولیه با توجه به استاندارد های بین المللی آماده می گردد به نوعی که دسترسی به بخش های مختلف برای مخاطبین بسیار ساده باشد و مخاطب با ظاهر وب سایت ارتباط خوبی برقرار نماید.
 از مهمترین ویژگی های طراحی سایت حرفه ای که باید به آن توجه کرد می توان به حس علاقمندی مخاطبین و کارفرما پس از مشاهده وب سایت اشاره نمود، باید در نظر داشت که وب سایت شرکتی و یا یک وب سایت سازمانی بخشی از هویت بصری یک سازمان و شرکت است که می بایست به بهترین شکل ممکن با بیننده خود ارتباط بر قرار نماید و پیام شرکت را با فرمی ساده، جذاب و کاربردی به دید مخاطب برساند.

در ادامه روند ساخت سایت ، طرح آماده شده اولیه برای کارفرما ارسال می گردد، در صورتیکه مورد تایید قرار گیرد، جهت اجرا به واحد تولید ارجاء داده می شود و درغیر این صورت کارفرما مشکلات طرح و یا علت عدم تایید را اعلام می نماید تا مجدداً کار در واحد طراحی دنبال شود، باید در نظر داشت که ذائقه و سلیقه کارفرما در کنار نظرات کارشناسی جزء لاینفک پروسه طراحی وب سایت است و می بایست در این مرحله کارفرما به رضایت و طرح مطلوب خود برسد، گفتنی است که بیشتر کارفرمایان با توجه به سطح طرح آماده شده در مرحله نخست، طرح را تایید می نمایند اما عدم تایید طرح موجب ناخورسندی تیم طراحی وب سایت نشده و تیم متخصص طراحی سایت ما همچنان تلاش می نمایند تا طرح را اصلاح یا بازسازی نمایند تا مرحله ای که کارفرما به رضایت کامل در این خصوص برسد.

طرح پس از تایید به واحد تولید ارجاء داده می شود و متخصصان برنامه نویسی در این بخش کدهای لازم سایت را طبق اصول و استاندارد آماده سازی می نمایند، معمولا زمان طراحی طبق تجربه در پروژه های انجام شده یک هفته، و زمان اجرا سه هفته خواهد بود.
در مجموع می توان زمانی حدودی 4 هفته ای را جهت تحویل پروژه طراحی سایت در نظر گرفت، البته بخشی از این زمان مرتبط به پاسخ دهی به موقع کارفرما می باشد، در صورتی که فاصله هایی در زمان تایید طرح جهت انجام فکر توسط کارفرما صورت گیرد مسلماً پروژه ساخت سایت طولانی تر میگردد ولی با همکاری خوب کارفرما می توان این زمان را با همان 4 هفته برنامه ریزی نمود.

وب سایت تولید شده روی سرور جهت انجام تست های تکمیلی بارگذاری می گردد و چک لیستی از تست ها و بررسی های مورد نیاز در دستور کار قرار می گیرد تا پس از انجام این تست توسط تیم حرفه ای جهت بهره برداری روی آدرس اصلی دامنه قرار گیرد.
با توجه به اینکه وب سایت تولید شده داینامیک می باشد و نیازمند هدایت وبروزرسانی در آینده است، از این رو جلسه آموزشی جهت معرفی بخش های مدیریتی سایت ونحوه استفاده آنها برگذار می گردد و فیلم آموزشی آن نیز در اختیار کارفرما یا مدیرسایت قرار می گیرد.

وب سایت طراحی شده دارای پشتیبانی بوده و تیم پشتیبانی در کنار مدیرسایت خواهند بود تا بتوانند امنیت و آرامش لازم در این خصوص را برای کارفرما رغم بزنند. بزرگترین دغدغه مدیران شرکتها دقیقا از این بخش آغاز می گردد، شاید انجام پروژه طراحی سایت دیگر تمام شده باشد ولی عملاً نقطه شروع بهره برداری، توسعه ونگهداری سایت آغاز شده و می بایست تیم پشتیبان به سوالات و مشکلات کارفرما رسیدگی نماید، پروژه های طراحی وب سایت به صورت پیش فرض دارای 1 سال پشتیبانی فنی رایگان هستند و تیم پشتیبانی در مرتفع نمودن مشکلات یاری تان می نمایند تا مشکلات را به سادگی پشت سر بگذارید.
در صورتی که زمان پشتیبانی وب سایت به پایان برسد می توان آن را مجددا تمدید نمود، گفتنی است که پشتیبانی سالانه سایت به صورت اجباری نبوده و درصورت نیاز کارفرما تمدید خواهد شد.
پروسه طراحی وب سایت در این مجموعه به صورت teamwork یا کارگروهی بوده و تیم های تخصصی در واحد طراحی وب سایت بخش به بخش وب سایت را طراحی وتولید می نمایند. با توجه به اینکه طراحی وب سایت دارای لایه های متعدد و پیچیدگیهای مختلفی است از این رو نمی توان این پروسه را به صورت انفرادی یا تیمی محدود به شکل استاندارد تولید نمود. استاندارد های طراحی سایت می بایست در این فرآیند رعایت شود.

ما همواره بر آن باوریم که وب سایت ها جایگاه مطلوبی برای سرمایه گذاری هستند و اگر به صورت اصولی و استاندارد تولید گردند، بدون از بین بردن انرژی و هزینه های صورت گرفته قبلی می توان آنها را گسترش داد، و در صورت عدم رعایت اصول و استانداردها،توسعه و ادامه مسیر، دشوار و یا در برخی مواقع غیر ممکن شود.

ویژگی های یک وب سایت خوب و ایده آل
- تجزیـه و تحلیل ظاهر صفحه اصلی سایت و صفحات زیرین
- آماده سازی و طراحی، کاربر پسند بودن سایت به شکلی که کاربر بتواند به راحتی با بخش های مختلف ارتباط برقرار نماید.
- استفاده از تصاویر با کیفیت و مرتبط با زمینه فعالیت
 - استفاده از فونت¬ های خوانـا با رنگ¬هایی مناسـب و بکارگیری رنگ سازمانی
- فراهم نمودن پیمایـشی صحیح و آسان در سایـت
- معرفی سرویس ها و خدمات با بهترین شکل ممکن
- طراحی براساس استانداردXHTML
- طراحی تماماً بـر مبنـای کـدهای css
- طراحی بدون استفاده از تگ های جدول Table lessDesign
- استفاده از Semantic HTML برای ارتقاء رتبه وب سایت در موتور جستجوگوگل و بهینه سازی سایت تا دست یابی به رتبه های برتر
- رعایت استانداردهای موجود در زمینه قرارگیری متون
- پشتیبـانی و نمایش یکسان در آخریـن نسخه مرورگرهای اینترنت اکسپلورر،فایرفاکس، اپـرا، سـافـاری، گوگل کروم
- کنترل چگونگی نحوه نمایش عناصر مختلف در دستگاه های Smart phoneیاگوشی های هوشمند
- کنترل و طراحی واکنش گرا یادر اصطلاح (Responsive)
- کنترل سرعت سایت از جهت لود بالا و نمایش سایت با توجه به سرعت فعلی اینترنت ایران
- طراحی عناصر متحرک در صفحه و نحوه فراخوانی آنها در زمان نمایش سایت
- آزمایش صفحه جهت استاندارد بودن اصول اجرایی در لایه ط UI
- ثبت وب سایت در موتور های جستجو از جمله گوگل
- ثبت وب سایت در سیستم آماری جهت مشاهده آمار دقیقی از رفتار مخاطبین و بازدید کنندگان سایت

طراحی سایت فروشگاهی از جمله محبوب ترین پروژه طراحی سایت در سال های اخیر است. در طراحی وب سایت فروشگاهی بایستی ویژگی های یک سایت خوب را تمام و کمال رعایت کرد تا حتی یک کاربر را از دست ندهید. استاندارهای یک سایت خوب امروزه کاملاً مشخص است سعی کنید سایت با کیفیت بالا و کاربرپسند ارائه دهید.